در خانه بمانیم و بازی کنیم

درباره ما

به نام خدا

سلام به روی ماهتون

ازتون یه خواهشی داریم که یه چند لحظه ای رو اینجا با ما همراه بشین،

ممنونیم از حسن توجه و نگاه های سرشار از لطفتون.

راستی کودکان را دیده‌اید؟ به خنده‌هایشان خیره شده‌اید؟ دیدین چطور به خاطر یک حرف ساده و اتفاق پیش پا افتاده از ته دل می‌خندند انگار که خنده‌دارترین حرف دنیا و اتفاق دنیا را دیده و شنیده‌اند...

به بزرگ‌ترین شیطنت‌های یواشکی‌شان دقت کرده‌اید؟ یک مداد دست گرفتن و یک گوشه قایم شدن و نقاشی کشیدن روی دیوار!

به دلخوری‌هایشان توجه کرده‌اید؟ در اوج دلخوری با یک نوازش و یک دوستت دارم کوچولو، شما رو می‌بخشن و از اون به بعد واقعاً از ته دل همه‌چیز را فراموش می‌کنند.

کودکی با همه غفلت‌ها و سادگی‌هایش، دنیایی عجیب و دوست‌داشتنیه!

شاید پیش اومده گاهی وقت‌ها که دلتون می‌خواد از دنیای بزرگسالی فرار کنین و به دنیای کودکی برگردین، می‌خواهین شناسنامه و سال تولد رو کنار بگذارین و باز هم مثل قدیم ها با همبازی ها مشغول بازی بشین، راحت بخندین، جیغ و فریاد بزنین و تا جون دارین بدوین ...

بگذریم از این حرفها!

خواستیم بگیم بازی، نیاز اولیه و ضروری کودکان امروزه و هر چه امکان پرداختن آنها به بازیها و سرگرمی های سالم و سازنده بیشتر باشه، فکر و ذهن و جسم آنها بهتر پرورش پیدا میکنه و رشد، تکامل و شکل گیری شخصیت اجتماعی در ساختار وجودیشون بهتر بارور میشه، بنابراين براي ارضای این دست از نيازهای اساسی فرزندان بر ما والدین واجبه ضمن فراهم کردن محیط و ابزار و امکانات لازم براي آنها، خودمون هم کنارشون باشیم و تو بازی هاشون شركت داشته باشیم.

همه ما خوب میدونیم که در هیچ زمانی جز سالهای اولیه زندگی، بازی تأثیر خودش رو نشان نمیده، پس توجه به سالهای کودکی و تأثیر بازی، ضرورت بسیاری داره و اگر کودکی را از بازی محروم کنند، موجودیت، سلامت و آینده اش را از او گرفته اند، این یه حقیقته که بازی حق همه کودکان است و دنیای بدون بازی، از نظر کودک زندانی بیش نیست.

ولی دقت کردین در حال حاضر سهم بچه های امروز در دنیای ماشینی و عصر مجازی از بازی و سرگرمی و تفریح چیه!؟!

تا کی قراره یه تبلت، تلفن همراه و یا بازی های ویدئویی و کامپیوتری رو که میتونه سراسر منشاء آسیب روحی و جسمی باشه رو دست فرزند دلبندمون بدیم تا بازی کنه و سرگرم بشه؟! به راستی دستاورد این ها چیه؟! آیا غیر از آسیبهای جسمی در سر و گردن، تنبلی و اضافه وزن، گوشه گیری، پرخاشگری، بیش فعالی، بلوغ زودرس، ضعف بینایی و مشکلات عصبی و روانی فایده دیگه ای هم داره؟!

ما مخالف بازی های نوین و جذاب و آموزنده و حتی سرگرم کننده کامپیوتری و مجازی نیستیم اما فرزندان ما به بازی ها و سرگرمی های حرکتی، فکری و هدفدار هم نیاز دارند تا روح و جسم و فکرشون هم رشد کنه، پس حفظ تعادل در اشکال بازی و سرگرمی وظیفه خیلی حساس و مهمیه که بر عهده ماست تا بچه ها توانایی ها و استعدادهاشون با هم و به یک اندازه پرورش پیدا کنه.

اینها رو گفتیم تا الان این مطلب رو عرض کنیم که حالا وقت یه عالمه بازی و سرگرمی سالمه، بازی هایی که باعث رشد ذهنی، جسمی و پرورش مهارت های چندگانه فرزندانمون بشن.

و این نکته رو هم اضافه کنیم که توجه ویژه ای به شاخصه های فرزندپروری و بازی درمانی داریم و در کنار سایر روشهای پرورشی و تکامل تربیتی و رفتاری کودکان جزوه اصول و سیاست های راهبردی و کارکردی ماست و جایگاه و نقش مهمی در اهداف و برنامه ریزی خرد و کلان ما داره.

راستی یه مطلبی رو هم فراموش نکنیم که همه ما بزرگترها هم نیاز به بازی و سرگرمی داریم چون همه ما هم کودک درون داریم که نباید ازش غافل بشیم، شاید بهتره بگیم بازی حق همه انسان هاست و بزرگ و کوچیک نداره پس لازمه حواسمون به خودمون هم باشه، در ضمن ما برای شما هم نسخه پیچی کردیم و کلی بازی داریم که حتما باهاشون سرگرم میشین و لذت میبرین، مخصوصا که بعضی هاش برامون نوستالژیه و کلی خاطره بازی باهاشون داریم و یادآور لحضات شیرینی از گذشته برامون هستن.

فراموش نکنیم اگر به پرورش ذهنی و فکری خودمون توجه نکنیم و غرق در افکار و روزمرگی بشیم در گذشت زمان دچار معضلات و آسیب هایی نظیر بیماری های آلزایمر، پارکینسون، اختلال حواس و ... خواهیم شد، خوبه بدونین یه سری بازی و سرگرمی هست که کمک میکنه که در معرض اینگونه آسیب ها قرار نگیریم و از ابتلا بهشون پیشگیری کنیم و در صورت لزوم باهاشون مقابله کنیم و شکستشون بدیم.

همراهان مهربان و ارجمند

مجموعه حالابازی به همراه سایر فعالان و کارشناسان حوزه کودک، خانواده و سرگرمی، با استفاده ازدانش روز، شناخت فرهنگ جامعه و خانواده های ایرانی و همچنین روزآمد نمودن نیاز های این حوزه، دسته بندی های مفید و متنوعی از اسباب بازی، ابزار آموزشی و سرگرمی های فکری و هدفدار را فراهم آورده اند و قصد دارن با کمک شما والدین گرامی، کودکان و نوجوانان عزیز این سرزمین رو با این فضای جذاب و آموزنده بیشتر آشنا کنن تا بتونه قدم های کوچیک ولی مهمی رو در جهت رشد و ارتقای سطح سلامت روحی، فکری و جسمی این عزیزان بردارن.

هدف ما ارایه خدمات و کالاهایی با کیفیت و ایجاد یک تجربه‌ مطلوب و لذت بخش برای شما عزیزان است و شعار ما رشد و سلامت فکری و مهارتی فرزندان این سرزمینه و در کنارش حمایت از تولید ملی و کالای با کیفیت ایرانی رو وظیفه خودمون میدونیم و در هر حالی نباید فراموش کنیم که هستن کودکان بی بضاعت و بیماری که حق بازی و تفریح دارن، ما هم در کنار شما در کنار این بچه ها هستیم و در حد توان براشون قدم بر می داریم.

ما برای همراه بودن با شما سر از پا نمیشناسیم و پر از ذوق و اشتیاقیم و مطمئن هستیم در کنار شما رشد میکنیم و هر روز بهتر از روز قبل در خدمتتون هستیم، امیدواریم ما رو قابل دونسته و کنارمون باشین و با هم و برای آینده فرزندانمون قدم برداریم و از لذت و شادی اونها کیف کنیم و سرمست بشیم.

با ما همراه باشید ...